ebratha
عبرتها

یکی از شبهای زمستان که سرما خورده بودم به پزشک مراجعه کردم و او سوزن خوراک برایم نوشت ، نوار قلب نوشت حتی بگفته یکی از پزشکان وضع من خراب بود و بایستی به متخصص مراجعه می کردم اما الحمد الله بخیر گذشت !

یکی از دوستان فرزندش را به دکتر برده بود و پس از اندسکوپی مبالغ زیادی قرص و دکتر . دو ابرایش نوشته بودند و پس از دو روز مصرف بهبودی حاصل نشده بود .

دوباره مجبور شده بود به دکتر دیگری مراجعه کرده بود و او البته داروهای کمتری نوشته بود .

دکتر سوم گفته بود حتماً باید جراحی کند و دکتر چهارم که از آشنایان بود با تاسف زیاد گفته بود جراحی لازم ندارد کمی آپاندیسش متورم است با دارو خوب می شود . یکی از پزشکان که از دوستان سابق بود می گفت ایکاش پزشک نشده بودم البته مراجعانش کم بود و حتی مدتی بیکار می ماند و می گفت نمی صرفه کاش به کار دیگری پرداخته دنبال کار دیگری رفته بودم .

توی هر شغلی آدم های خاطی کم و بیش پیدا می شوند همانطور که آدم های امین و دقیق هم توی هر حرفه ای کم نیستند .

البته قصه حکیمان و طبیبان قدیمی بصورت معجزه و کرامت و کارهای خارق العاده امروز دهان بدهان نقل می شود یادشان بخیر روحشان شاد .

اما امروزه تحصیل کرده های دانشگاه ها آن قداست و هوشیاری لازم را ندارند حتی گاهی دیده می شود دستشان کم و بیش به جرم و جنایت هم آلوده می­شود من در 20 سال سی سال پیش هرگز در روزنامه ها به نام مجرمی که تحصیلات دانشگاهی باشد برخورد نکرده بودم اما متاسفانه امروزه مجرم بودن مرز بی سوادی را طی کرده و به تحصیلات دانشگاهی هم رسیده است .

دیگر وقتی سخن از جرم و جنایت بمیان می آید آن تصاویر یک آدم بیسواد و چرک و کثیف و با هیکل درشت نخراشیده و صورت خشن و وحشتناک را مجسم نمی کند .

برعکس ممکن است امروزه مجرمین تحصیلکرده و خوش پوش و آراسته هم باشند .

اما باز می گردیم به این مطلب که هرگز هیچکس را نمی توان مجرم شناخت مگر اینکه جرم او ثابت شود و این اصل برائت است .

زمان هایی هم پیش می اید که هرگز نمی شود کسی را تبرئه کرد تا برائت و پاکی و طهارت او ثابت شود و این به شغل خاصی بستگی ندارد .

 

 ...

طبقه بندی: بدون دسته
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه ششم دی 1396 توسط مهرداد عزیز آبادی | بدون نظر
مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ
By Ashoora.ir & Blog Skin
قالب وبلاگ